Wypoczynek w sielskim klimacie – naturalnie!

Kolaż zdjęć laureatów Turystycznych Skarbów Małopolski w kategorii
Z dala od zgiełku dużych miast, ruchliwych dróg, zatłoczonych miejsc, w otoczeniu dziewiczej przyrody, w ciszy i spokoju, z otwartymi ramionami gościnni gospodarze witają swoich gości w gospodarstwach agroturystycznych. Niemal w każdym zakątku Małopolski można odnaleźć miejsca, gdzie czas płynie wolniej, zapach domowego ciasta roznosi się po wszystkich pomieszczeniach, a ciepło kominka ogrzewa ciało i duszę. Poznajcie trzy wyjątkowe domy, które w tym roku szczególnie zachwyciły głosujących w Konkursie Turystyczne Skarby Małopolski.

Palma pierwszeństwa w kategorii Sielskie klimaty - wypoczynek blisko natury należy do AgroEKOturystyki „Jeżowa Woda" położonej w gminie Łukowica, nieopodal Limanowej w Beskidzie Wyspowym. Warto dodać, że nie jest to jedyna palma jaką posiadają gospodarze… W „Jeżowej Wodzie” znajduje się bowiem palmiarnia z ponad 120 gatunkami egzotycznych roślin, a także zwierząt! Spacerując po tym niezwykłym miejscu można poczuć się niemal jak w lesie równikowym. W obiekcie znajduje się również kameralne SPA oraz piwniczka, w której można raczyć się miejscowymi trunkami. Leżąc pod lipą w hamakowni, bawiąc się z dziećmi na placu zabaw, w mini zoo, piekąc kiełbaski na ognisku lub grillu, czy też w zimie zjeżdżając na tubingu, nartach lub sankach – można prawdziwie zregenerować siły. Komfortowe pokoje, apartamenty, a nawet jurty dają schronienie i spokojny sen w doskonałych warunkach. To jednak nie wszystko! Cały ośrodek jest ZEROENERGETYCZNY i nie pozostawia śladu węglowego (CO2). Dbałość o środowisko i dobrostan gości to priorytety niezwykłych gospodarzy. Zdecydowanie warto zajrzeć tu o każdej porze roku. 


Wyróżnione obiekty to także miejsca, które koniecznie musicie dodać do swojej podróżniczej listy. Oba miejsca to doskonałe bazy wypadowe do eksploracji Beskidu Niskiego, jednego z najbardziej dzikich i nieodkrytych zakątków regionu. Agroturystyka "Malowane Wierchy" w Gładyszowie to oferta dedykowana osobom o dużej wrażliwości na przyrodę, ceniących sobie ciszę i spokój. Ciepła atmosfera i wyśmienita domowa kuchnia sprawiają że poczujecie się tu jak u mamy. Można stąd ruszyć na piesze wycieczki, rowerowe eskapady, zimą, wypady na biegówkach lub po prostu można oddać się cudownemu „nic nierobieniu”. Właściciele, jak nikt inny, zaskakują i ujmują swoich Gości smakami regionalnej kuchni, posiłkami przy wspólnym stole, opowieściami o okolicy i osładzają pobyt miodem z własnej pasieki. 


W nieodległej wsi Ropki znajduje się Agroturystyka Siwejka, która zrodziła się z miłości do gór i pasji do wędrowania. Siwejka położona jest nad niewielkim jeziorkiem na łące na skraju lasu w bliskości długodystansowych szlaków turystycznych. To miejsce dla tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku, świętego spokoju i przytulnych pokoi, dla których gwiazdy na niebie z powodzeniem zastępują światła wielkich miast, a śpiew ptaków i szum drzew stanowią wymarzoną alternatywę dla radia i telewizji. Do dyspozycji Gości są 3 ha ogrodzonej przestrzeni z placem zabaw dla dzieci, prywatnym lasem i łąką, boiskiem i wiatą. Zimą można nieodpłatnie pożyczyć biegówki i ruszyć na malownicze trasy Beskidu Niskiego. Siwejka, jako jedyne gospodarstwo agroturystyczne w Polsce ma własną darmową mapę do pobrania w aplikacji Traseo oraz własny system zdobywania Odznak w Kręgu Lackowej będących świetną zachętą do poznawania okolicy pieszo. To działalność całkowicie non profit mająca na celu popularyzację niezwykłych miejsc Beskidu Niskiego. W ciągu 5 lat Odznaki zdobyło ponad 400 osób, a lista Zdobywców znajduje się na prowadzonej przez właścicieli stronie niski.pl. Jeśli ktoś woli podziwiać malownicze panoramy z perspektywy rowerowego siodełka – nic nie sto na przeszkodzie – to świetny sposób na odkrywanie tej krainy łagodności. 


Pamiętajcie, łapcie oddech zawsze kiedy tego potrzebujecie. Małopolska ma tak wiele do zaoferowania – naturalnie!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets