Facebook link

Bacówka Jaworki - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Bacówka Jaworki

Bacówka Jaworki

Drewniany budynek z gontowym dachem i kamiennymi schodami.
Jaworki, ul. Biała Woda 1, 34-460 Szczawnica
tel. +48 182622192
tel. +48 603974614
Restauracja Bacówka w Jaworkach znajduje się w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski, na styku dwóch pasm górskich - pasma Radziejowej i Małych Pienin. Położenie to, powoduje, że panuje tutaj wyjątkowy, służący zdrowiu mikroklimat oraz niezwykłe bogactwo form krajobrazu.

Karczma została wybudowana w 1973 roku na potrzeby filmu Kazimierza Kutza „Znikąd do nikąd”, a potem zaadoptowana na obiekt gastronomiczny. W 2002 roku budynek gruntownie przebudowano wg projektu zakopiańskiego artysty i architekta Jaśka Karpiela - Bułecki w tradycyjnym góralskim stylu. Nazwa nawiązuje do budynku, w którym baca wraz z juhasami zamieszkują podczas wypasu owiec. Regionalna kuchni góralska autorstwa szefa kuchni jest inspirowana  kuchnią staropolską, regionalną słowacką i węgierską.
Szef Kuchni zaprasza na swoje specjalności: żurek po juhasku, jadło pasterskie, kwaśnicę, placek po bacowsku oraz herbę po zbójecku.
Karczma dysponuje 100 miejscami konsumpcyjnymi na dwóch niezależnych salach. Obsługuje klientów indywidualnych oraz grupy zorganizowane.
Dla grup turystycznych proponuje imprezy z dodatkowymi atrakcjami: występ kapeli góralskiej, przejażdżka dorożkami a zimą kulig z pieczeniem kiełbasek na ognisku.

 


Obiekty na trasie